Rys historyczny

Firma "Numafa Polska" powstała w 1996 w Lęborku, na Pomorzu, jako oddział produkcyjny oraz przedstawicielstwo holenderskiej grupy NUMAFA, która przekształciła się następnie w grupę SYSTEMATE NUMAFA.

Początkowo „Numafa Polska” Sp. z o.o. zatrudniała 12 osób i realizowała zamówienia przede wszystkim zza granicy. Już w 1997 roku Spółka zatrudniła specjalistę do spraw marketingu, stworzyła własny dział promocji i sprzedaży maszyn w Polsce.

W dalszych latach „Numafa Polska” Sp. z o.o. bardzo dynamicznie rozwijała się będąc samodzielnym przedsiębiorstwem, z własnym biurem projektowym i konstrukcyjnym. Ponad połowa produkowanych maszyn była eksportowana. Wysoka jakość wykonania oraz unikalne rozwiązania technologiczne oferowanych urządzeń, pozwalają Spółce utrzymywać się w czołówce dostawców maszyn dla przemysłu spożywczego w Polsce.

ROZBUDOWA FIRMY


Rok 1996 Produkcję rozpoczęto w zaadaptowanej do celów produkcyjnych hali magazynowej

Budowa hali nr 2 (2002)

Rok 2003

Budowa hali nr 3 (rok 2004) Powierzchnia produkcyjno-magazynowa wraz z biurami zwiększyła się do ponad 6.500 m2 .

Widok firmy w 2006 r.

 Rok 2008. Firma NUMAFA POLSKA Sp. z o.o. zmieniła nazwę na MEYN POLSKA Sp. z o.o.

Rok 2008. Do hali nr 3 włączono kolejną powierzchnię zwiększającą możliwości produkcyjne.

HALA

Zdjęcia hal wewnątrz – rok 2009
laser

PROFLI DZIAŁALNOŚCI

NUMAFA POLSKA oferowała przede wszystkim maszyny do mycia wszelkiego typu opakowań.
 Przedstawicielstwo znanych na świecie zagranicznych firm pozwoliło wzbogacić ofertę o takie produkty jak linie do segregacji wagowej firmy Vendee Concept, palety oraz izolowane basenopalety firmy Borgarplast, linie do obróbki i pakowania serów twardych firmy Elten Systems, systemy oczyszczania ścieków firmy Redox. 
 W początkowych latach nowego wieku bardzo dynamicznie rozwinął się inny kierunek działalności, jakim były m.in. usługi w zakresie obróbki powierzchniowej metali, cięcia laserem i wodą różnych materiałów, precyzyjnego gięcia blach przy pomocy maszyn najnowszej generacji. 
 Już w czasach przed zmianą nazwy biuro konstrukcyjne wykonywało projekty przy wsparciu nowoczesnego sprzętu  i oprogramowania pozwalającego na efektywniejsze konstruowanie maszyn przy wsparciu technologii CAD.

Spółka dysponując działem konstruktorskim rozpoczęła produkcję wszelkiego rodzaju przenośniki, transporterów rolkowe oraz taśmowych. Realizacje rozpoczynają się w biurze konstruktorskim a kończą na instalacji u klienta.

Obecnie biuro konstruktorskie Meyn Polska Sp. z o.o. rozrasta się dynamicznie i moce projektowe są kilkakrotnie większe. W planach rozwoju firmy zakłada się dalszy rozwój tego działu.

Od projektu do realizacji                               

Firma wykonywała złożone technologicznie konstrukcje dla różnych branż, również nie spożywczych, wg. dostarczonych rysunków technicznych. Obecnie Meyn projektuje i wykonuje całe linie produkcyjne.
 

MIĘDZYNARODOWE TARGI POLAGRA - POZNAŃ

NUMAFA POLSKA wielokrotnie prezentowała swoje wyroby na Międzynarodowych Targach Polagra Food w Poznaniu. Jest to najlepsze miejsce dla prezentacji nowych produktów oraz rozwiązań technologicznych jak również bliskiego spotkania z Klientami.


Polagra 1998

Polagra Food 2003

Polagra Food 2004

Polagra Food 2005

Polagra Food 2006

2009
Polagra 2009


Atlanta 2012

W roku 2008 firma NUMAFA POLSKA Sp. z o.o. zmieniła nazwę na MEYN POLSKA Sp. z o.o.. Stała się częścią międzynarodowej Meyn Food Processing Technology B.V.

Zmienił się nieco profil produkcji. Nastąpiły bardzo duże zmiany praktycznie we wszystkich obszarach działalności. W dalszym ciągu wdrażanych jest wiele projektów zwiększających produktywność i funkcjonowanie firmy. Wiele wysiłku MEYN wkłada w dynamiczny globalny rozwój firmy. Projekty: ONE MEYN, VISION 2015, MEYN CONNECT mają pomóc w osiągnięciu tego celu..